Daily Archives: July 1, 2019


2
Tershera per femijet Nese deshironi qe femijet tuaj te fillojne diten ne menyre te shendetshme, ofrojuni nje mengjes me qumesht, drithra te cilet permbajne tershere dhe pak fruta te thate. Largojme nepsin Tershera permban shume lloje vitaminash dhe ne sasi te konsiderueshme, si dhe lende inorganike, per te cilat femijet […]

Tershera, ushqimi qe i ben femijet me te zgjuar dhe ...


Cfare do te ndodhe nese konsumojme me pak mish? Do te infektohemi me pak nga mikrobet e rrezikshme qe transmetohen nga kafshet te njeriu ne saje te mishit. Do te ngarkohemi me pak me antibiotike dhe hormone Do te rrezikojme me pak nga semundjet kardiovaskulare, diabeti dhe disa lloje kanceri. […]

Me pak mish, me shume jete!