admin
2
Tershera per femijet Nese deshironi qe femijet tuaj te fillojne diten ne menyre te shendetshme, ofrojuni nje mengjes me qumesht, drithra te cilet permbajne tershere dhe pak fruta te thate. Largojme nepsin Tershera permban shume lloje vitaminash dhe ne sasi te konsiderueshme, si dhe lende inorganike, per te cilat femijet […]

Tershera, ushqimi qe i ben femijet me te zgjuar dhe ...Cfare do te ndodhe nese konsumojme me pak mish? Do te infektohemi me pak nga mikrobet e rrezikshme qe transmetohen nga kafshet te njeriu ne saje te mishit. Do te ngarkohemi me pak me antibiotike dhe hormone Do te rrezikojme me pak nga semundjet kardiovaskulare, diabeti dhe disa lloje kanceri. […]

Me pak mish, me shume jete!


Këto janë lajme të mira për të dashuruarit me çokollatat: ngrënia e tyre ka ndikim pozitiv në performancën konjitive sipas studimit të ri. Performanca konjitive lidhet me konceptet, njohjen e modeleve, gjuhën, vëmendjen, aksionin, zgjidhjen e problemeve dhe imazheve mendore. E publikuar në revistën “Appetite”, studiuesit përdorën të dhëna të […]

Si ndikon çokollata në performancën tuaj?