Shkrin kilogramët dhe pastron zorrët pas shtatë ditësh: Kefiri me këta përbërës është racioni më i mirë!


Për drekë hani çfarëdo që dëshironi, mirëpo kujdes të mos e teproni deri në atë masë saqë të mos mund të ngriheni nga tavolina


Humbja e peshës do të jetë e dukshme që në javën e parë. Mirëpo, gjëja kryesore është edhe shëndeti ka dobi.

E SPONSORUARMËSO MË SHUMË

Në rend të parë, zorrët pastrohen. Pas tri ditëve të para do të ndiheni të vetëdijshëm. Plus i madh është që kefiri gjithmonë mund të gjendet në dyqane!

Përgatitja:

Një mollë e madhësisë mesatare, 1-2 lugë kokrra tërshëre, 1 lugë të vogël mjaltë dhe gjysmë luge të vogël kanellë qitni në blender dhe bluani dhe shtoni një gotë kefir.

Për kafjall më të fortë në përzierje mund të shtoni edhe gjysmë banane, por edhe një lugë kokrra tërshëre. Nëse shtoni pak xhenxhefil të freskët do të keni djegës perfekt të yndyrës.

Për drekë hani çfarëdo që dëshironi, mirëpo kujdes të mos e teproni deri në atë masë që të mos mund të ngriheni nga tavolina.

Dhe, mbajeni në mend, darka nuk duhet të jetë pas orës 19!

Koktejin me kefir mund ta bëni në variante të ndryshme, duke përdorur cilëndo qoftë pemë apo perime në vend të mollës.

Nëse keni perimet (karota, spinaqi, selinoja, kastraveci, lakra), atëherë koktejin përgatitet jo vetëm me mjaltë, por edhe me perime të gjelbra (me kopër, majdanoz, qepë të reja) dhe me kripë deti, mund të përdorni edhe spec djegës. /Telegrafi/

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *